تمرکز بر تروریزم؛ 5 نکته ی مهم از سخنرانی رییس جمهور افغانستان در کنفرانس امنیتی مونیخ |
تمرکز بر تروریزم؛ ۵ نکته ی مهم از سخنرانی رییس جمهور افغانستان در کنفرانس امنیتی مونیخ

تمرکز بر تروریزم؛ ۵ نکته ی مهم از سخنرانی رییس جمهور افغانستان در کنفرانس امنیتی مونیخ

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱ / حوت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

رییس جمهور اشرف غنی شب گذشته در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان شرکت کرد و با سخنرانی در این کنفرانس جهانی که به موضوع امنیت در نقاط مختلف می پردازد، از خطر فعالیت گروه های تروریستی در  افغانستان و منطقه سخن گفت. او در سخنانش بار دیگر تاکید کرد که تروریزم خطری برای همه است و مقابله با این خطر نیز وظیفه همه و نیازمند اجماع جهانی است.

در این کنفرانس رهبران بیش از ۳۰ کشور جهان حضور داشتند و نمایندگان ۸۰ کشور دیگر نیز در سطح وزرای خارجه و دفاع شرکت کردند.

در خط مقدم نبرد

محمد اشرف غنی گفت که “افغانستان در حال نبرد با ۲۰ گروه تروریستی است این گروه ها از سوی آمریکا و سازمان ملل متحد به عنوان گروه های تروریستی شناخته شده اند. ما در خط مقدم نبرد علیه تروریزم قرار داریم. مبارزه علیه گروه های تروریستی تنها به خاطر آزادی افغانستان نیست بل که برای امنیت جهان است.”

monich3

جریان سخنرانی رئیس جمهور غنی در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ

حاشیه نشین شدن حامیان تروریزم

رییس جمهور افغانستان در بخشی دیگری از سخنانش تاکید کرد که “مبارزه با گروه های تروریستی نیازمند همکاری، اجماع جهانی و استفاده از قوه ی مشروع است. برای مبارزه علیه تروریزم باید کشورهای حامی تروریزم به حاشیه کشانده شوند.

تجربه نشان داده است که تروریزم مرزی نمی شناسد و هیچ منطقه و کشوری از خطر آن در امان نخواهد بود.

گروه های تروریستی تهدیدی برای همه کشورها هستند.”

تروریزم خوب و بد وجود ندارد        

محمد اشرف غنی افزود “حملات تروریستی که در کابل، قندهار، هلمند و دیگر نقاط افغانستان صورت گرفت و هم چنان حملات تروریستی در ایالت سند پاکستان نشان داد که تروریزم خوب و بد، وجود ندارد. بنابراین چالش عمده در این دوره، تروریزم و گروه های تروریستی است.

monich2

دیدار با مایک پینس، معاون رئیس جمهور امریکا در حاشیه کنفرانس مونیخ

اشکال مختلف تروریزم در حال ظهور است و مبارزه با آن نیز شاید دشوار باشد. اما مبارزه با این پدیده نیز به تعهد دراز مدت و صداقت کشورهای مختلف نیاز دارد.”

تمویل تروریزم

آقای اشرف غنی تصریح کرد که “برخی عوامل موجب تقویت گروه های تروریستی و گسترش فعالیت های آن ها می شود. یکی از این عوامل، تمویل گروه های تروریستی از سوی برخی دولت هاست که از آنها حمایت می کنند. از سوی دیگر ضعف در دولت ها و بخصوص وجود فساد اداری، این پدیده را فعال تر می سازد.”

پیروزی بر تروریزم

رییس جمهور افغانستان گفت که “می توان در مبارزه با تروریزم به پیروزی رسید و البته باید در این مبارزه پیروز شویم. یکی از راه های رسیدن به پیروزی در مقابل تروریزم و جلوگیری از رشد آن در جهان، این است که آن کشورهایی که از تروریزم حمایت می کنند و از آن به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف سیاسی دولتی شان استفاده می کنند، با کمک همه کشورها به حاشیه کشانده شده و در انزوای بین المللی قرار گیرند.”

monich1

دیدار و گفتگوی رئیس جمهور با صدر اعظم آلمان

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ارتش پاکستان افغانستان امنیت افغانستان پاکستان حامی تروریزم خبرنامه کنفرانس امنیتی مونیخ

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید