قربانیان جنگ؛ سازمان ملل از افزایش تلفات غیرنظامیان در هلمند نگران است

قربانیان جنگ؛ سازمان ملل از افزایش تلفات غیرنظامیان در هلمند نگران است

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۲۵ / دلو ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

دفتر سازمان ملل متحد با انتشار اعلامیه ای گفته است از افزایش خشونت ها در ولایت هلمند و آسیب دیدن غیرنظامیان و بخصوص زنان و کودکان به شدت نگران است.

این سازمان با اشاره به قربانی شدن تعدادی از غیرنظامیان در ولایت نا امن هلمند، بار دیگر از گروه های درگیر خواسته است که “تمامی اقدامات لازم را برای حفاظت از جان غیرنظامیان انجام دهند.”

هفته گذشته نیز این سازمان با ارائه گزارشی از افزایش بی سابقه تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داده بود. در این گزارش تاکید شده بود که بیشترین قربانیان درگیری ها، زنان و کودکان هستند و گروه طالبان مسوول ۶۱ درصد از این تلفات است.

United-nations

سازمان ملل متحد از افزایش تلفات غیر نظامیان در ولایت هلمند نگران است

 

حملات ناتو

دفتر سازمان ملل متحد در کابل از کشته و زخمی شدن حداقل ۲۵ تن در نتیجه حملات هوایی نیروهای خارجی در ولسوالی سنگین ولایت هلمند خبر داده است.

این سازمان تایید کرده است که در حملات هوایی نیروهای خارجی حد اقل ۱۸ غیرنظامی کشته شده و تعداد زیادی نیز زخمی شده اند. گفته شده است که بیشترین قربانیان این حادثه زنان و کودکان بوده اند.

حمله هوایی نیروهای خارجی در پنج شنبه شب گذشته (۲۱ دلو)، در ولسوالی سنگین ولایت هلمند صورت گرفته بود که هدف آن افراد وابسته به طالبان بود. پس از انجام حمله هوایی ساکنین محل گفته بودند که غیر

براساس این گزارش میزان قرانیان کودکان در سال گذشته‌ی میلادی نسبت به سال 2015 افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است

در این گزارش تاکید شده بود که بیشترین قربانیان درگیری ها، زنان و کودکان هستند

نظامیان هدف قرار گرفته اند اما مقامات محلی، آسیب دیدن غیرنظامیان را رد کرده بودند.

بالاترین تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۱۶

دفتر سازمان ملل می افزاید ولایت هلمند در جنوب افغانستان در سال ۲۰۱۶ میلادی، بالاترین تلفات غیرنظامیان را به عنوان منطقه ای خارج از کابل شاهد بوده است.

بنابر آماری که این نهاد بین المللی منتشر کرده است، در سال گذشته میلادی ۸۹۱ غیرنظامی در نتیجه درگیری ها کشته و زخمی شده اند. به گفته مقامات سازمان ملل، مردم هلمند آسیب های زیادی را بخاطر افزایش جنگ و نا امنی در این ولایت متحمل گردیده اند.

این سازمان در گزارش خود به کشته شدن ۷ غیرنظامی دیگر نیز اشاره کرده است که قربانی حمله انتحاری در شهر لشکرگاه مرکز این ولایت شدند.

casualties

سازمان ملل از گروه های درگیر خواسته است که “تمامی اقدامات لازم را برای حفاظت از جان غیرنظامیان انجام دهند.”

دو روز قبل یک حمله کننده انتحاری موتر مملو از انفجاری خود را در حوزه اول شهر لشکرگاه منفجر ساخت که در نتیجه بیش از ۷ تن کشته شدند و نزدیک به ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. طالبان مسوولیت آن حمله را برعهده گرفتند.

تمرکز تروریستان در هلمند

هلمند یکی از ولایت هایی است که طالبان در آن حضور گسترده دارند. افزایش ناامنی ها و حملات طالبان در فصل زمستان نیز ادامه داشته و این گروه حملات مختلفی را ولسوالی سنگین این ولایت انجام داده اند.

این ولسوالی که به شدت نا امن است در هفته های اخیر شاهد درگیری شدید میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان است.

وزیر دفاع افغانستان گفت که دشمنان این کشور تلاش های بی نتیجه‌ای داشته اند

طالبان مسئول ۶۱ درصد تلفات غیر نظامیان در سال ۲۰۱۶ میلادی دانسته شده است

مقامات افغانستان بر سرکوب تروریستان پیش از رسیدن فصل بهار تاکید کرده اند. به دلیل افزایش ناامنی ها و حضور گسترده طالبان در این ولایت، ۳۰۰ سرباز آمریکایی در فصل بهار وارد این ولایت شوند تا نیروهای امنیتی افغانستان را در مهار ناامنی ها یاری نمایند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت افغانستان جنگ در افغانستان خبرنامه طالبان نیروهای هوایی هلمند ولسوالی سنگین

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید