جهان ما؛ 11 تصویر ماندگار از تظاهرات ضد ترامپ تا پلاسکوی تهران |
جهان ما؛ ۱۱ تصویر ماندگار از تظاهرات ضد ترامپ تا پلاسکوی تهران

جهان ما؛ ۱۱ تصویر ماندگار از تظاهرات ضد ترامپ تا پلاسکوی تهران

خبرنگار خبرنامه

علی اکبر
خبرنگار خبرنامه

۱۰ / دلو ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

جهان هفته قبل با رویدادهای متفاوتی همراه بوده است. آتش سوزی پلاسکو در تهران اما، در منطقه ما جدی ترین حادثه هفته بود. همزمان با آن حوادث ناگوار دیگری نیز اتفاق افتاد که از دید عکاس خبرنگاران پنهان نمانده است. طوفان در گرجستان، تظاهرات علیه فرمان ممنوعیت شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمان از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا، فرار رییس جمهور پیشین گامبیا که حاضر نبود پس از ۲۲ سال از قدرت کنار برود و…، از جمله وقایع دیگری بود که در هفته قبل اتفاق افتاد و خبرنگاران لحظات ماندگاری از این حوادث و وقایع را به تصویر کشیده اند.

خبرنامه در نگاهی گذرا، شماری از این تصاویر را انتخاب کرده است.

ایما هامفرس، او 16 سال سن دارد و درجریان تظاهرات معترضان علیه فرمان منع ورود شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمانِ ترامپ، به حمایت از این رییس جمهور تازه وارد به کاخ سفید، حوله ای که در آن شعار انتخاباتی ترامپ نوشته شده را به این معترضان نشان می دهد

ایما هامفرس، او ۱۶ سال سن دارد و درجریان تظاهرات معترضان علیه فرمان منع ورود شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمانِ ترامپ، به حمایت از این رییس جمهور تازه وارد به کاخ سفید، حوله ای که در آن شعار انتخاباتی ترامپ نوشته شده را به این معترضان نشان می دهد

Pics of the week 2 (9)

راوی نات؛ پسری که برای عکس گرفتن، مار کبرا را این گونه در دست گرفته است. این تصویر در ۲۵ ماه جنوری (۴ روز قبل) گرفته شده است.

Pics of the week 2 (8)

یک منطقه مسکونی در گرجستان که پس از طوفان باد به چنین وضعیتی گرفتار شده است.

Pics of the week 2 (7)

سانتیمینیا بننگا، زنی است که شوهرش را افراد ناشناس با گلوله به قتل رسانده است. او پس از این که به محل حادثه می رسد این گونه از جسد شوهرش با اشک و اندوه پزیرایی می کند. این اتفاق در فلیپین رخ داده است.

Pics of the week 2 (5)

کشتی حامل فراری های گامبیا که دوباره به آن کشور بازگشته اند. یحیی جامع رییس جمهور پیشین این کشور بود که توسط رییس جمهور کنونی آن کنار زده شد و پس از ۲۲ سال او مجبور شد با حکومت و حاکمیت اش در و بر این کشور وداع کند.

Pics of the week 2 (4)

استراحت آتش نشان ها پس از تلاش برای خاموش کردن چاهای نفت که زیر سلطه داعش در موصل قرار داشتند. گروه داعش پس از فرار آن ها را به آتش کشیدند.

Pics of the week 2 (3)

ادای احترام به قربانیان رویداد ملبورن، در آن واقعه مردی قصداً یک موتر را از پیاده رو راند، که باعث کشته شدن ۵ تن به اضافه یک کودک شده بود.

Pics of the week 2 (2)

کنستنزا وگا، دختری که در بقایای سوخته خانه اش سکه هایی را جستجو می کند که قبل از آتش سوزی در قُلَک (کوزه ای که در آن کودکان پول ذخیره می کنند) خود ذخیره کرده بود. این آتش سوزی که در سانتا اولگای کشور چیلی رخ داده بود از اداره پوست تا کودکستان ها و هزاران خانه را به خاکستر مبدل ساخته است.

Pics of the week 2 (10)

دختری از فراری های سیاسی گامیا در کمپ پناهجویان. این کمپ در حومه مرز سینیگال و گامیا موقعیت دارد

رنگین کمانی که بر اثر بخار آتش نشانی در جریان آواربرداری تشکیل شده است. این تصویر از خرابه ساختمان .پلاسکوی ایران گرفته شده است

رنگین کمانی که بر اثر بخار آتش نشانی در جریان آواربرداری تشکیل شده است. این تصویر از خرابه ساختمان .پلاسکوی ایران گرفته شده است

علی شهیر همکار این گزارش بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید