60 پروژه به ارزش 1.7 میلیارد افغانی؛ این قراردادها از شروع سال مالی 96 تا کنون به امضا رسیده است |
۶۰ پروژه به ارزش ۱٫۷ میلیارد افغانی؛ این قراردادها از شروع سال مالی ۹۶ تا کنون به امضا رسیده است

۶۰ پروژه به ارزش ۱٫۷ میلیارد افغانی؛ این قراردادها از شروع سال مالی ۹۶ تا کنون به امضا رسیده است

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۳ / دلو ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقام‌های وزارت احیا و انکشاف دهات از امضا شدن بیش از ۶۰ پروژه عام المنفعه از جمله برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی، آب‌رسانی و انسجام ساحوی، از شروع سال مالی ۱۳۹۶ تاکنون خبر می‌دهند.

نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات افغانستان که امروز یک‌شنبه در برنامه امضای قرارداد ۱۳ پروژه سرک‌سازی و آبرسانی در کابل حرف می‌زد گفت که قراردادهای که از شروع سال مالی ۱۳۹۶ تا کنون امضا شده است، به ارزش بیش از ۱٫۷میلیارد افغانی می‌باشند. آقای درانی، اجرایی شدن این قرارداها را گامی خوب در راستای ایجاد راه‌های مواصلاتی و رسانیدن خدمات به مردم می‌داند.

وزیر احیا و انکشاف دهات حین امضای قراردادهای عام المنفعه همراه شوراهای انکشافی

وزیر احیا و انکشاف دهات حین امضای قراردادهای عام المنفعه همراه شوراهای انکشافی

این وزارت امروز نیز قرارداد ۱۳ برنامه عام المنفعه را به ارزش ۷۶۰ میلیون افغانی، با برخی از شرکت‌های خصوصی و شوراهای انکشافی قریه‌ها در کابل به امضا رساند.

نصیر احمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات می‌گوید که این پروژه‌ها جز پلان سال مالی ۱۳۹۶ است که کار عملی آن هفته آینده، آغاز می‌شود.  وزیر احیا و انکشاف دهات گفت: “از میان ۱۳قرارداد، ۴ پروژه سرک‌سازی شامل ۳۶٫۶کیلومتر سرک و ۲۳۴متر پل به ارزش ۷۴۷میلیون افغانی در ولایت‌های بلخ، لوگر، تخار و پکتیا تطبیق و عملی می‌شوند. هم‌چنین، ۹پروژه آبرسانی به هزینه بیش از ۱۳میلیون افغانی در ولایت‌های کنر، نورستان، پروان، بغلان و غور عملی می‌شوند.”

projects1

مقام‌های وزارت احیا و انکشاف دهات می‌گوید که اجرای این ۶۰ پروژه در انکشاف دهات افغانستان نقش مهمی خواهد داشت

مقام‌های وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان می‌گویند که این وزارت مسوولیت دارد، قراردادها را به‌صورت درست، با نظارت دوام‌دار تکمیل کند و هم‌چنان از شرکت‌هایی که با آنان قرارداد امضا شده است، نیز خواسته اند که قراردادها را به‌طور دقیق، با کیفیت و در وقت معین آن تکمیل کنند.

تقدیر از برنامه‌های وزارت احیا و انکشاف دهات

اتحادیه کارگران و کارمندان افغانستان (امکا) امروز نصیر احمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات را، به خاطر دست‌آوردها و فعالیت‌های این وزارت تقدیر کرد.  معروف قادری رییس اتحادیه امکا می‌گوید که وزارت احیا و انکشاف دهات، سهم بزرگی در برنامه ملی کار برای صلح داشت و تاکنون برنامه کاریابی را در ۳۴ولایت کشور آغاز کرده است.

اکبر رستمی، سخن‌گوی وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان

اکبر رستمی، سخن‌گوی وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان

آقای قادری گفت: “هیات رهبری اتحادیه امکا منحیث یک نهاد مدنی تصمیم گرفتند که از فعالیت‌ها، دست‌آوردها و کارکردهای وزیر احیا و انکشاف دهات، با اهدای یک مدال تقدیر شود. امروز این مدال را به پاس خدمات ارزنده و پر دست آورد وزارت احیا و انکشاف دهات به وزیر آن تفویض می‌کنیم.”

از سوی هم اکبر رستمی، سخن‌گوی وزار احیا و انکشاف دهات به خبرنامه گفت که این وزارت تلاش دارد، در جریان سال مالی جدید نیز، در تطبیق پروژه‌ها و برنامه‌های شان جدی عمل کنند.

projects2

تقدیر هیات اداری مجلس نمایندگان از وزارت مالیه و وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان

با این حال هفته‌ی گذشته هیات اداری پارلمان افغانستان، به خاطر دست آوردها، مصرف بودجه انکشافی و اصلاحات به میان آمده در وزارت احیا و انکشاف دهات، این وزارت و وزارت مالیه‌ی افغانستان را تقدیر کردند.

علی اکبر همکار این گزارش بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
1.7میلیارد افغانی پروژه افغانستان اکبر رستمی بند آب بودجه مالی سرک سازی وزارت احیا و انکشاف دهات

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید