فراخوان کمک ؛ بیش از 9میلیون افغان در سال 2017 به کمک نیاز دارند |
فراخوان کمک ؛ بیش از  ۹میلیون افغان در سال ۲۰۱۷ به کمک نیاز دارند

فراخوان کمک ؛ بیش از ۹میلیون افغان در سال ۲۰۱۷ به کمک نیاز دارند

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۲ / دلو ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

حکومت افغانستان می‌گوید، برای رسیدگی به وضعیت برگشت‌کنندگان، بیجاشدگان داخلی و آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی در سال ۲۰۱۷ میلادی، به ۵۵۰ میلیون دالر کمک‌های بشردوستانه نیاز است.

مارک باودن هم‌آهنگ‌کننده کمک‌های بشری سازمان ملل و عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت افغانستان، امروز شنبه (۲دلو) در کابل به‌گونه‌ی مشترک، از جامعه‌ی جهانی درخواست کمک‌های بشردوستانه برای مردم این کشور کرد.

مارک باودن هم‌آهنگ‌کننده کمک‌های بشری سازمان ملل گفت که امسال وضعیت افغانستان از لحاظ نیازمندی کمک‌های بشردوستانه، با مشکلات استثنایی مواجه خواهد بود.

DR.-Abdullah3

مارک باودن، رئیس هم‌آهنگ‌کننده کمک‌های بشری سازمان ملل در افغانستان

به گفته‌ی آقای باودن افزایش شمار برگشت‌کنندگان و بیجاشدگان داخلی سبب شده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی افغانستان بیشتر به کمک‌های بشردوستانه نیاز داشته باشد.

سازمان ملل متحد تخمین می‌کند که در سال روان میلادی، حد اقل بیش از ۹میلیون افغان نیازمند کمک‌های بشری اند و این رقم نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۳درصد افزایش یافته است.

ارقام سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که در سال گذشته‌ی میلادی، روزانه به طور متوسط، ۱۷۰۰ شهروند افغان به دلایل ناامنی خانه‌های شان را ترک کرده اند.

DR.-Abdullah1

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت افغانستان

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان، در مورد مبلغ فراخوان امسال گفت که از مجموع ۵۵۰ میلیون دالر پیش‌بینی شده، حدود ۲۴۰ میلیون دالر آن، برای رسیدگی به نیازمندی‌های عاجل مهاجران و عودت‌کنندگان اختصاص داده شده و متباقی به بخش‌های صحت، زراعت، حفظ‌الصحه محیطی، سرپناه اضطراری، مصوونیت غذایی و آب آشامیدنی صحی در نظر گرفته شده است.

امسال با فراخوانی که داده شده است، بیش از ۵.۷ میلیون افغان تحت پوشش کمک‌های بشردوستانه قرار خواهند گرفت.

refugees

این کمک ها بیشتر برای بیجاشدگان داخلی به مصرف خواهد رسید

گفته می‌شود که سال گذشته‌ی میلادی دولت افغانستان، با استفاده از کمک‌های بشردوستانه، به ۳.۵ میلیون افغان آسیب‌پذیر کمک کرده است.

مقام‌های سازمان ملل در افغانستان از احتمال بیشتر شدن شمار مهاجران افغان از ایران و پاکستان را، در سال ۲۰۱۷ میلادی می دانند و می‌گویند که این مساله افغانستان را بیشتر از پیش، به کمک‌های بشردوستانه نیازمند می‌کند.

DR.-Abdullah2

در این کنفرانس شمار زیادی از مقامات حکومتی افغانستان نیز اشتراک کرده بودند

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بی جاشدگان حقوق بشر حکومت افغانستان خبرنامه داکتر عبدالله سازمان ملل کمک مهاجران افغان مهاجرین

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید