سربازان اسب‌سوار؛ هنرمند ایرانی در فلم آمریکایی نقش جنرال دوستم را بازی می‌کند

سربازان اسب‌سوار؛ هنرمند ایرانی در فلم آمریکایی نقش جنرال دوستم را بازی می‌کند

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۲۴ / قوس ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

نوید نگهبان، هنرمند ایرانی که در لاس آنجلس امریکا زندگی می‌کند، قرار است در فلم «سربازان اسب سوار / Horse Soldiers  » نقش جنرال عبدالرشید دوستم را بازی کند.

سربازان اسب سوار، یک تیم از ماموران سازمان استخباراتی امریکا به همراه نیروهای ویژه‌ی این کشور را به نمایش می‌کشد که پس از حملات ۱۱م سپتامبر، برای نابودی طالبان به افغانستان می‌آیند.

سربازان امریکایی در این جنگ، برای عبور از مناطق کوهستانی شمال افعانستان از اسب استفاده می‌کنند و این موضوع نقش مهمی در موفقیت عملیات آزادسازی مزارشریف دارد.

در این جنگ، برای عبور از مناطق کوهستانی شمال افعانستان از اسب استفاده می شود / عکس: گیتی

فلم سربازان اسب سوار، اقتباس‌شده از کتاب «داگ استانتون»، نویسنده‌ی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۹ بر اساس رویدادهای واقعی از حضور نیروهای اطلاعاتی آمریکا نوشته شده است.

تا کنون حضور بازی‌گران مطرح جهانی چون مایکل شانون، بن اتول، کریس همسورد، مایکل پینا، وینسن مک دانیال در این فلم قطعی شده است و هنرمندان مطرح دیگری نیز در نقش‌های جانبی، با کارگردانی نیکولای فاگلسیگ در سربازان اسب سوار، بازی خواهند کرد.

اکنون اما گزارش شده است که نوید نگهبان، هنرمند ایرانی نیز به جمع بازی‌گران این فلم پیوسته و قرار است نقش جنرال دوستم، از مجاهدین افغانستان را در سربازان اسب سوار بازی کند. در کنار نوید، فهیم فضلی نیز قرار است در نقش فرمانده خالد ظاهر شود.

نوید نگهبان از هنرمندان مطرح سینمای غرب محسوب می‌شود / عکس: وریتی

بخش فارسی صدای امریکا نوشته است که در این فیلم، جنرال دوستم، رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان به همکاری احمدشاه مسعود و نیروهای ائتلاف شمال، باعث شکست‌دادن طالبان در مزار شریف و باز پس‌گیری این شهر بزرگ می‌شوند.

نوید نگهبان در سال‌های اخیر در فیلم‌های سینمایی و سریان‌های تلویزیونی مختلفی حضور داشته است. از آن جمله «وطن/ Homeland»، «قاتل آمریکایی» «مغز در آتش» و «بابا جان» که سال گذشته نماینده‌ی اسراییل در مراسم اسکار بود.

آقای دوستم اکنون سمت معاونیت رییس جمهوری افغانستان را بر عهده دارد.

جنرال دوستم، معاون نخست رییس جمهور افغانستان

جنرال دوستم، معاون نخست رییس جمهور افغانستان

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اسپ سواری افغانستان جنرال دوستم سینما فلم سربازان اسپ سوار فهیم فضلی معاون اول رییس جمهور نوید نگهبان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید