راز طول عمر؛ چگونه بیش از صد سال زندگی کنیم؟ |
راز طول عمر؛ چگونه بیش از صد سال زندگی کنیم؟

راز طول عمر؛ چگونه بیش از صد سال زندگی کنیم؟

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۲۱ / قوس ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

گروه پژوهشی پیری‌شناسیِ لاس‌آنجلس، در گزارشی گفته است که در حال حاضر ۴۶ نفر در سراسر جهان وجود دارند که بیش‌تر از ۱۱۰ سال زندگی کرده اند.

بر اساس پژوهش‌ها، به صورت عموم مردم در جاپان بیش‌ترین طول عمر را دارند؛ اما به اصطلاح صدساله‌های شگفت‌انگیز که بیش از ۱۱۰سال عمر دارند، جای مشخصی ندارند و در سراسر جهان هستند، از ایتالیا تا جامایکا.

طول عمر و جوان‌تر ماندن از سن اصلی خیلی اتفاقی نیست. مثبت اندیشی، برقراری روابط سالم اجتماعی، رژیم غذایی سالم، تحریک و فعالیت‌های بدنی، ترک سگرت و… هر کدام از این مشخصه‌ها را افراد مسن، راز دیر زنده ماندن خود می‌گویند؛ اما آنان که بیش‌ترین سال‌ها را زندگی کرده اند، چه؟

خبرنامه در ادامه به جالب‌ترین «اسرار طولِ عمر» در افرادی که به صورت معمول بیش از ۱۱۰ سال عمر کرده‌اند، پرداخته است تا با یادآوری آن‌ها برای شما انگیزه‌ی بیش‎تری برای بکاربستن اسرار آنان در زندگی تان، پیدا کنید و در نهایت از سلامتی کامل جسمی و روانی لذت ببرید.

تصویری از ادل، مسن‌ترین امریکایی حاضر، در رسانه‌ی امریکایی نورت جرسی

ادل دونلاپ

ادل دونلاپ، مسن‌ترین فرد در ایالات متحده امریکا است، او در ۱۲هم ماه دسامبر سال ۱۹۰۲ میلادی متولد شده است و اکنون سن او به ۱۱۳ سال می‌رسد و در میان پیرترین‌های جهان مقام نهم را از آن خود کرده است. او در حال حاضر در ایالت نیوجرسی امریکا زندگی می‎کند.

آرل پسرش در صحبت با «نورت جرسی» گفته است که او هرگز سبک زندگی سالمی نداشته است. او گفته ” مادرم هرگز ورزش نمی‌کند و سگرت هم می‌کشد. او هر غذایی را که بخواهد نیز میل می‌کند”

ادل اما راز سالم بودن و طولانی بودن عمر خود را در خوردن “آب جو” می‌داند. او می‌گوید که همواره از آب جو استفاده می‌‎کند.

انا

انا، بانوی وسطی

انا مالیا ویلی روبیو

انا مالیا ویلی روبیوی ۱۱۵ ساله در ۳۰م ماه اکتوبر سال ۱۹۰۱ در اندلس متولد شده؛ اما بیش از ۵۰ سال می‌شود که ساکن شهر بارسلونای اسپانیا است. انا اکنون دو فرزند، چهار نوه و هفت کواسه (نوه بزرگ) دارد.

به گفته‌ی اطرافیان این بانوی پیر، راز طول عمر او، رفتار شفقت‌بارش با دیگران و نگاه مثبت به تمام مسایل زندگی است. دخترش به یکی از رسانه‌های اسپانیای گفته “مادرم همیشه بهترین‌ها را برای مان آرزو می‌کند و مارا همواره خوش نگه داشته”.

خانم روبیو اکنون مسن‌ترین فرد زنده در اسپانیا می‌باشد.

خانم تجیما

خانم تجیما

نبی تجیما

نبی تجیمای ۱۱۶ ساله، متولد چهارم ماه آگست سال ۱۹۰۰ میلادی است. او اکنون مسن‌ترین فرد زنده در جاپان می‌باشد.

خانم تجیما در چهار نسل تا کنون نزدیک به ۱۵۰ فرزند داشته است. با وجودی که او در مورد شیوه‌ی زندگی خود زیاد سخن نمی‌گوید؛ اما در سال ۲۰۱۴ میلادی به جاپان تایمز گفته بود که کلید طول عمر او خوردن غذاهای خوش‌مزه است.

گفته می‌شود او غذاهای مانند کباب گوشت گاو، برنج سوشی و ماهی خال دار را میل می‌کند. او در ادامه به این رسانه‌ی جاپانی گفته بود که “بخورید و بخوابید، شما یک مدت طولانی را زندگی می‌کنید” او افزوده بود “شما باید فن استراحت کردن را یاد بگیرد”

نبی اکنون در شهر کاگوشیمای جاپان زندگی می‌کند.

خاله وی

خاله وی

وایولیت براون

وایولیت براون نیز ۱۱۶ سال سن دارد و از تجیما ۵ ماه بزرگ‌تر است. اگر دنبال او بگردید مطمئناً با نام وایولیت براون او را نخواهید یافت زیرا همه، حتی اطرافیانش نیز او را با نام «خاله‌ وی» می‌شناسند و دلیل این نام مستعار را رفتار نیک او با مردم گفته شده‌است.

خاله وی در ۱۰هم ماه مارچ سال ۱۹۰۰ میلادی در همسایگی والدین سریع‌ترین مرد جهان (اوسین بولت) به دنیا آمده است. او اکنون مسن‌ترین فرد زنده‌ی جامایکایی و دومین مسن‌ترین انسان کره‌ی زمین به حساب می‌آید.

پسرش هارولد براون می‌گوید که مادر او هرگز گوشت خوک نمی‌خورد و همین طور از گوشت مرغ نیز استفاده نمی‌کند و همواره کم‌کم غذا می‌خورد. این خانم، ماهی، گوشت گوسفند و گاهی ماهیچه‌ی گاو را میل می‌کند و به صورت عموم رژیم غذایی او شامل و یا حاوی کچالو، پرتقال و ام می‌باشد.

خاله وی عضو کلیسای باپتیست است و اطرافیان‌ش او را انسانی به شدت معنوی می‌دانند. وایولیت در سال ۲۰۱۱ به جامایکا گلینر در رابطه به اسرار طولانی بودن عمر خود، گفته است که “به پدر و مادرتان احترام بگذارید، سپس شما عمر طولانی خواهید داشت”.

خانواده‌ی خانم براون اکنون با نام او موسسه‌ای را راه‌اندازی کرده اند که در آن به افراد مسن کمک می‌شود و از آنان مراقبت می‌شود.

ایما مورانو

ایما مورانو تنها انسان زنده‌ی روی زمین است که در سه قرن زندگی کرده است. او دوازده روز قبل جشن تولد ۱۱۷ سالگی اش را گرفت.

مسن‌ترین انسان کره‌ی زمین زنی است اهل ایتالیا. او در ۲۹هم ماه نوامبر سال ۱۸۹۹ به دنیا آمده است و تنها انسان زنده‌ی روی زمین از قرن ۱۹م میلادی به شمار می‎رود.

رونامه‌ی گاردین در گزارشی از جشن تولد پیرترین انسان روی زمین نوشته است که “مورانوی ۱۱۷ساله در هوشیاری کامل است اما به ناشنوایی مبتلا شده و نمی‌تواند به درستی صحبت کند.”

مسن‌ترین فرد زنده‌ی جهان

ایما مورانا، مسن‌ترین فرد زنده‌ی جهان

ایما می‌گوید که روزانه دو عدد تخم‌مرغ می‌خورد و به دلیل این‌که دندان ندارد، نمی‌تواند به خوبی غذا را بجود و همین امر باعث شده است که میزان غذای زیادی را مصرف نتواند.

از جالب‌ترین نکاتی که ایما بیان داشته، این است که او راز طول عمر خود را «اجتناب از توصیه‌های دکتر» و «مجرد بودن» می‌داند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
پیرترین ها چگونه دیر زندگی کنیم؟ چگونه طولانی عمر داشته باشیم راز طول عمر سلامت جسمی سلامت روانی مسن ترین انسان‌های روی زمین

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید