از یک قتل عام در بهارک بدخشان جلوگیری شد |
از یک قتل عام در بهارک بدخشان جلوگیری شد

از یک قتل عام در بهارک بدخشان جلوگیری شد

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۳۰ / عقرب ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

جلوگیری از یک حمله انتحاری در بدخشان، بازداشت یک فرمانده شبکه حقانی در ولایت پکتیا و کشته شدن بیش از ۳۰ تروریست در ولایت‌های مختلف افغانستان، از مهم ترین رویدادهای امنیتی بوده است که در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور روی داده است.

نیروهای امنیتی همه روزه در ولایت مختلف درگیر جنگ با گروه های مختلف می‌باشند. با وجودی که فصل جنگ در افغانستان کم کم به آخر می‌رسد، اما رویداد های امنیتی همه روزه نشان می دهد که هنوز هم وضعیت امنیتی در نقاط مختلف  این کشور بهبود نیافته است.

جلوگیری از وقوع یک حمله انتحاری

مقامات وزارت داخله افغانستان گفته اند که، نیروهای پولیس این کشور توانسته اند، از وقوع یک حمله انتحاری در ولایت بدخشان جلوگیری کنند.

وزارت داخله افغانستان

پولیس افغانستان توانسته است از یک حمله‌ای انتحاری در ولایت شمال شرقی این کشور جلوگیری کند

به گفته این مقامات، ” فرد تروریست می‌خواست که شام دیروز، خود را در میان مردم ملکی در بازار ولسوالی بهارک بدخشان، منفجر نماید که توسط پولیس شناسایی و کشته شد.”

گفته شده است که نیروهای پولیس این ولایت، در مورد احتمال وقوع یک حمله انتحاری اطلاعاتی را به دست آورده بودند و توانستند با هدف قرار دادن این فرد، از وقوع حمله انتحاری جلوگیری کنند.

بازداشت یک فرمانده شبکه حقانی

ریاست امنیت ملی افغانستان، از بازداشت یک فرمانده شبکه تروریستی حقانی، در ولایت پکتیا خبر داده است.

در ایمیلی که امروز ( ۳۰ عقرب) از سوی ریاست امنیت ملی به خبرنگاران ارسال شده است، گفته شده که، نیروهای امنیت ملی، با انجام عملیاتی توانسته اند، این فرد را در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا بازداشت کنند.

امنیت ملی افغانستان افزوده است که این فرمانده شبکه حقانی ” مسوولیت پیش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد فعالیت‌های تخریبی و تروریستی این شبکه را در ولایت پکتیا بر عهده داشت و در چندین حمله تروریستی در این ولایت دست داشته است.”

ISIS

وزارت دفاع افغانستان از کشتن ۱۴ فرد وابسته به گروه داعش خبر می‌دهد

کشته شدن ۳۶ تروریست

وزارت دفاع افغانستان، از کشته شدن ۳۶ تروریست از جمله، ۱۴ فرد وابسته به گروه داعش، در طی ۲۴ ساعت  گذشته در ولایت‌های مختلف این کشور خبر داده است.

وزارت دفاع افغانستان با انتشار اعلامیه‌ای گفته است که، در نتیجه عملیات نظامی در ولایت‌های مختلفی مانند ننگرهار، پکتیکا، قندهار، ارزگان، غور، هرات، فاریاب، قندوز، بدخشان و هلمند، ۳۶ تروریست کشته شده اند.

در این اعلامیه آمده است که نیروهای امنیتی افغانستان توانسته اند، ۱۴ تن از افراد وابسته به گروه داعش را، در ولسوالی‌های کوت و اچین ولایت ننگرهار نابود کنند.

بر اساس گزارش وزارت دفاع، در ولایت هلمند ۹ طالب کشته شده و در ولایت ارزگان نیز، ۹ تن کشته و ۱۱ تن دیگر از افراد طالبان، زخمی شده اند.

در اعلامیه وزارت دفاع همچنان آمده است که در ولسوالی بهارک بدخشان نیز، در نتیجه جنگ میان نیروهای امنیتی  و طالبان، ۴  تروریست کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
بازداشت فرمانده حقانی پولیس افغانستان جلوگیری از حمله حمله انتحاری داعش طالبان وزارت دفاع

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید