تا لحظات دیگر، مهمان تازه کاخ سفید مشخص می شود |
تا لحظات دیگر، مهمان تازه کاخ سفید مشخص می شود

تا لحظات دیگر، مهمان تازه کاخ سفید مشخص می شود

۱۹ / عقرب ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، تا کنون با تفاوت قابل ملاحظه‌ای از رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون پیشی گرفته است. باور ها این است که آقای ترامپ شانس بیشتری برای رفتن به کاخ ریاست جمهوری را دارد.

ترامپ یک میلیارد و مهاجرزاده امریکایی است که تصور می شود، در این انتخابات شکست می خورد. اما اکنون نتایج انتخابات در بیشتر از ایالت های امریکا نشان می دهد که مردم بیشتر از امریکا به ترامپ اعتماد کرده و رای داده اند.

پدر دونالد اصلیت آلمانی داشته است و مادرش نیز از اسکاتلند بوده است

آقای ترامپ تا اکنون بر اساس گزارش سی ان ان، با داشتن ۲۴۷ رای الکترال از هیلاری که تنها ۲۱۵ رای الکترال رای دارد، به مراتب پیش است و نیاز است تا هر کاندید ۲۷۰ رای الکترال را به دست بیاورد تا به کاخ سفید راه یابد.

اما رسانه های دیگر امریکایی مانند فاکس نیوز و ای پی، مقدار رای اقای ترامپ را به ترتیب ۲۵۴ و ۲۶۶ رای الکترال عنوان کرده اند که در این صورت تقریبا پیروزی آقای ترامپ حتمی شده است.

us-election-result

نظرسنجی ای پی

دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا با بیشتر از ۳۰ رای الکترال از هیلاری کلینتون رقیب خود از حزب دموکرات پیشی گرفت.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا روز سه شنبه ۸ نوامبر ۲۰۱۶ به ساعت ۶ صبح به وقت محلی نخست در ایالات شرقی این کشور آغاز شد. از جانب جمهوریخواهان هیلری کلینتن وزیر خارجۀ پیشین و همسر بیل کلینتن رئیس جمهور پیشین نامزد جانشینی بارک اوباما در کاخ سفید است.

رقیب جمهوریخواه کلینتن در این انتخابات دونالد ترمپ است که تا حال تجربۀ قابل توجه سیاسی ندارد؛ اما یک تاجر موفق و یک میلیاردر قدرت مند امریکایی است که از پدر و مادر مهاجر در امریکا تولد شده است.

dollar

با احتمال پیروزی ترامپ ارزش دالر در برابر یورو کم شده است

اما احتمال پیروزی دونالد ترمپ در بریتانیا نیز بازار بورس سهام را متلاطم ساخته است. نرخ بسیاری از سهام در این کشور تا بیشتر از چهاردرصد سقوط کرده است. از ارزش دالر در برابر یورو هم کاسته شده است. اما رسانه های امریکایی گزارش داده اند که ارزش پول مکسیکو در برابر دالر به طور بی سابقه ای پایین رفته است. ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی اش بار ها از لحن توهین آمیزی در برابر مکسیکویی ها کار گرفته بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آخرین نظرسنجی ها آرای الکترال دونالد ترامپ نتیجه انتخابات امریکا هیلاری کلینتون

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید