انفجار در بلخ؛ 14 عزادار عاشورا در ولایت بلخ کشته شدند |
انفجار در بلخ؛ ۱۴ عزادار عاشورا در ولایت بلخ کشته شدند

انفجار در بلخ؛ ۱۴ عزادار عاشورا در ولایت بلخ کشته شدند

۲۱ / میزان ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

ساعتی پیش، انفجار یک بمب جاسازی شده در کنار یک مسجد، در مرکز ولسوالی بلخ در ولایت بلخ، ۱۴ نفر را کشت و نزدیک به ۳۰ نفر را زخمی ساخت.

مقام های محلی در بلخ گفته اند این رویداد در نتیجه انفجار یک بمب جاسازی شده در نزدیکی مسجدی به وقوع پیوسته است که از طریق ریموت کنترول از راه دور منفجر شده است.

هدف انفجار عزاداران عاشورا بودند که پس از نماز ظهر از مسجد بیرون می شدند. منیر احمد فرهاد سخنگوی ولایت بلخ به رسانه ها، کشته شدن ۱۴ نفر و زخمی شدن ۲۶ نفر دیگر را تأیید کرده است.

مسوولان صحی از احتمال افزایش آمار کشته و زخمی های این رویداد خبر داده اند. هنوز جزئیات بیشتر در این مورد به نشر نرسیده است.

شب گذشته نیز گروهی از عزاداران در کابل در زیارت سخی هدف حمله یک مهاجم مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن ۱۶ نفر کشته و بیشتر از پنجاه نفر زخمی شدند.

در میان کشه و زخمی های شب گذشته در کابل، زنان و کودکان نیز شامل اند. حمله کننده با لباس پولیس وارد محوطه زیارت سخی شده و شروع به تیر اندازی و پرتاب بمب دستی به سوی عزاداران و کودکان نموده بود.

لحظات پیش گروه داعش مسوولیت حمله به عزاداران زیارت سخی در کابل را به عهده گرفت است.

حمله به عزاداران عاشورا در افغانستان زیاد اتفاق نیافتاده است. تنها پیش از این در سال ۱۳۹۰ یک حمله کننده انتحاری در دهم محرم عزاداران شیعه را در زیارت ابوالفضل در مرکز شهر کابل هدف قرار داد که در آن حدود شصت تن کشته و بیشتر از ۱۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

هنوز مسوولیت انفجار امروز در ولسوالی بلخ را کسی به عهده نگرفته است.

در همین حال محمد رضا جعفری خبرنگار خبرنامه در این زمینه می گوید:

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بلخ بمب گذاری حمله کابل خبرنامه عاشورا فاجعه

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید