بازگشت به شهرک سازی؛ ۱۱ میلیارد افغانی سرمایه گذاری روی دو شهرک رهایشی

بازگشت به شهرک سازی؛ ۱۱ میلیارد افغانی سرمایه گذاری روی دو شهرک رهایشی

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۲۰ / میزان ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

قرارداد ساخت دو شهرک رهایشی امروز میان وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان و شرکت های‌ خصوصی  باحضور رییس جمهور غنی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان منعقد شد.

سیدسعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن افغانستان، گفت که حکومت افغانستان بر اساس سیاست‌های روشن اقتصادی که دارد می‌خواهد تا حد امکان زمینه‌های مساعد برای کارفرماهای ملی و بین المللی ایجاد کند.

اوگفت که دو پروژه ساختمانی از جمله شهرک رهایشی حکیم سنایی و شهرک رهایشی بنایی در عرصه مسکن و ساخت ساز آغاز به کار می کند. به گفته این وزیر کابینه افغانستان، آغاز به کار این شهرک ها نشان از پایان رکود خانه سازی و ایجاد اشتغال زایی می باشد.

naderi

سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی افغانستان گفت که شروع کارهای دوباره این شهرک ها فرصتی خوبی برای سرمایه گذران خصوصی است

با بهره برداری شهرک های بنایی و سنایی، جمعن به تعداد ۸۴ ساختمان که شامل ۳۷۸۰ باب آپارتمان رهایشی می شود در اختیار متقاضیان مسکن قرار می گیرد. مجموع سرمایه گذاری روی این شهرک ها بیش  از ۱۱ میلیارد افغانی بیان شده است.

شهرک بنایی در سال ۱۳۹۳ در ساحه‌ای به مساحت حدود ۹۳٫۷ جریب زمین تهداب گذاری شده بود که شامل ۲۵ بلاک و ۱۴۰۰ آپارتمان رهایشی می شود که در ۹ طبقه طرح شده است.

شهرک حکیم سنایی در ساحه‌ای با مساحت ۱۰۳ جریب زمین که ملکیت تصدی خانه‌سازی می باشد، در سال ۱۳۹۳ اساس گذاشته شده بود که شامل ۵۹ بلاک و ۲۳۸۰ آپارتمان می شود می باشد.

آقای نادری گفت که کار این شهرک‌ها از دوسال بدینسو بخاطر مشکلات فنی و هم‌چنان نبود سرمایه‌ کافی متوقف بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آپارتمان های رهایشی افغان ها افغانستان خبرنامه سرمایه گذاری سرمایه گذاری داخلی شهرک ها

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید