پل ماکارون؛ 4 نکته مسابقه مهندسی دیدنی در کابل |
پل ماکارون؛ ۴ نکته مسابقه مهندسی دیدنی در کابل

پل ماکارون؛ ۴ نکته مسابقه مهندسی دیدنی در کابل

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۴ / میزان ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

۱- اشتراک بیش از ۲۰ تیم بین المللی

اولین دور مسابقات پل ماکارون در افغانستان برگزار شده است. این مسابقات برای دو روز ادامه دارد. در این مسابقات بیش از ۲۰ تیم از کشورهای ترکیه، ایران و انگلیس و هم‌چنان دانشجویان مهاجر از کشورهای مختلف شرکت کرده اند.

این مسابقات از سوی گروه بین المللی انجنیری ثامن بریج برگزار شده است. مسوولان برگزاری این مسابقات گفته اند که هدف این مسابقات تولید انگیزه‌ی بیشتر و بهتر برای حرکت در مسیر اجرایی برای دانشجویان است که در کلاس های انجینری می‌آموزد و در عمل اجرا می کند.

این مسولان در عین حال تاکید کردند که چنین مسابقاتی برای افزایش اعتماد به نفس دانشجویان و زمینه سازی برای ارتقا ظرفیت آن ها مفید می باشد.

representatives

در این مسابقات بیش از ۲۰ تیم خارجی و داخلی در کابل شرکت خواهند کرد

۲- جرقه‌ی امید

برگزار کنندگان این مسابقات باور دارند که برگزاری چنین مسابقاتی در شرایط که دشمنان افغانستان در تلاش از بین بردن بنیه های فرهنگی این کشور هستند، جرقه‌ی امید در بین جوانان و نهاد های علمی می‌باشد.

فاطمه سروری مسوول روابط عمومی گروپ انجنیری ثامن بریج، در گفتگو با خبرنامه گفت که مسابقات انجنیری دیزاین و ساخت پل ماکارون یک مسابقه بین المللی می‌باشد که سال یکبار در مجارستان و هم‌چنان هر چهار سال یک بار در کانادا بر گزار می‌شود.

او ابراز خرسندی کرد که این مسابقات بین المللی امسال برای اولین بار در افغانستان برگزار می‌شود.

hall

افغانستان سومین میزبان این مسابقات بین المللی می ‌باشد

۳- افغانستان سومین میزبان

مسابقات پل ماکارون اولین بار ۸۰ سال پیش در امریکا برگزار شد و در حال حاضر یکی از رشته های دانشگاهی جهان است. با این و جود افغانستان بعد از مجارستان و کانادا، سومین کشوری است که از مسابقات بین المللی «پل ماکارون» میزبانی می‌کند.

۴- پیشرفت انجنیری

پل ماکارون که از رشته تار‌های ماکارانی ساخته شده است، خیلی باریک و کم وزن است. وزن آن ۱۰۰۰ گرام می‌باشد  و وزن ۷۰۰ الی ۸۰۰ کیلو گرام را تحمل می‌کند.

spegity-bridge

به گفته‌ی برگزار کنندگان این مسابقات، ساختن پل از ماکارون،نشانگر پیشرفت علم انجنیری یک کشور است

برگزار کنندگان این مسابقات می‌گویند که از بالای این پل ساخته شده توسط ماکارون وزنه‌ای عبور می‌کند و هر پل که بالاترین مقاومت را داشت و ریکورد ثبت کرد، همان تیم برنده این مسابقات است.

فاطمه سروری، مسوول روابط عمومی گروپ انجنیری ثامن بریج، می‌گوید که برگزاری این برنامه‌ها نشان می‌دهد که مهارت‌های علمی و انجنیری یک کشور در تا چه اندازه پیشرفت کرده است، تاجایی که حتی از ماکارون با آن باریکی پل بسازند.

آخرین ریکورد که در این مسابقات ثبت شده است ۷۶۲ کیلو گرام وزن بوده است که تا هنوز به عنوان بلند ترین ریکورد جهانی به ثبت رسیده است.

قرار است امروز از روی پل‌های ساخته‌ شده‌ی تمام تیم‌های اشتراک کننده، وزنه بگذرد. در این مسابقات وزن‌ها از  ۵۰۰ الی ۶۰۰ کیلو گرام در نظر گرفته شده است.

speech

فاطمه سروری، رییس روابط عامه گروپ انجنیری ثامن بریج

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امریکا انجنیری تیم های بین المللی خبرنامه کابل گروپ انجنیری ماکارون

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید