راجپوت هندی؛ کرکت افغانستان با مربی جدید به کجا خواهد رفت؟ |
راجپوت هندی؛ کرکت افغانستان با مربی جدید به کجا خواهد رفت؟

راجپوت هندی؛ کرکت افغانستان با مربی جدید به کجا خواهد رفت؟

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۱۳ / سرطان ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

هیات مدیره‌ی بورد کرکت افغانستان، لالچند راجپوت، بتسمن پیشین هندی را به صفت سرمربی جدید تیم ملی کریکت افغانستان گماشته است. این تصمیم پس از آن گرفته شد که انضمام الحق پاکستانی، سرمربی پیشین تیم ملی کریکت افغانستان، در ماه آپریل سال گذشته میلادی از سمت‌اش استعفا کرد.

راجپوت در یک رقابت تنگاتنگ از میان هفت نامزد برای پست مربی‌گری تیم کریکت افغانستان، برنده اعلام شد و در یک قرار داد موقتی دوساله به عنوان سرمربی تیم ملی کریکت افغانستان تعیین شد.

رقیب‌های راجپوت در این پُست، محمد یوسف بتسمن سابق پاکستانی، هرشیلی گیپس بتسمن سابق افریقای جنوبی، کولیمور بالر پیشین ویست اندیز، چامیندا واس بالر سابق سریلانکا، پاول اندریو نیکسون ویکت کیپر سابق بریتانیا و محمد کیف بتسمن سابق هندی، بودند.

ریاست اجراییه و هیات مدیره کریکت بورد افغانستان، دلیل انتخاب  او را به عنوان سرمربی تیم ملی کریکت این کشور، داشتن دانش و درک بیشتر او از مسایل فنی و تاکتیکی بازی کریکت می‌داند.

Lalchan-tour

لالچند راجپوت مربی جدید تیم کریکت افغانستان

بازیگر ۱۲ ساله

لالچند سیتارام راجپوت پسر ستارام راجپوت یکی از کارمندان مرکز تحقیقاتی اتومی هند است. نام مادرش پریمتی سیتارام راجپوت می‌باشد و در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۶۱ در منطقه چمبور بمبیی به دنیا آمده است. او ۱۲ سال سن داشت که یکی از بازیگران موفق تیم مکتب و محله اش به شمار می‌رفت.

راجپوت یگانه پسر پدر همراه با چهار خواهر است. وی در دسامبر سال ۱۹۹۰ همراه با دختری به نام لتا عروسی کرد که حالا صاحب دو پسر هستند. پسر بزرگ، مثل پدر به کرکت علاقه دارد و پسر خرد بازی فوتبال را می‌پسندد.

لالچند  از سال ۱۹۸۵-۸۷ در تیم ملی کرکت هند بازی کرده است که در طول این چند سال در دو بازی دوستانه و همچنان در ۴ بازی وَن دی انترنشنل (One Day International) که یک بازی ۵۰ اوره می باشد، شرکت کرده و در همه‌ی این بازی ها استعداد خوبی از خود به نمایش گذاشته است.  او بازیگر  راست‌دست و اوپینر (opener) می‌باشد که به عنوان توپ زن اول در مسابقات ظاهر می‌شود.

Lalchand-sydney

آقای راجپوت به عنوان بتسمن در تیم ملی کرکت هند بازی کرده است

آقای راجپوت در بخش علوم انسانی، از دانشگاه رویا لیسانس دارد و ماستری اش را در بخش مدیریت تجارت در دانشگاه بمبیی به پایان رسانده است.

سابقه کاری

راجپوت ۵۴ سال عمر دارد و سابقه مربی‌گری در تیم‌های زیر ۱۹ ساله و ۲۳ سال کریکت هند را داراست. او همچنان به عنوان مسوول آکادمی ملی کریکت هند نیز کار کرده است. آقای راجپوت در دسامبر ۲۰۰۰ رهبری تیم زیر سن ۱۵ سال را در شارجه امارات به عهده داشت، اما در سال ۲۰۰۳ او به عنوان مربی بتینگ اکادمی ملی هندوستان، ارتقای پست کرد.

با این وجود او در اکادمی ملی کریکت هند، آموزگار بخش مربیان بود که به سطوح مختلف آنان را آموزش مربی‌گیری می‌داد. در سال ۱۹۸۵ جایزه شیف چترا پتی را از حکومت ایالت مهاراش‌ترا گرفته و پس از آن  جایزه ملی مربیان انگلستان را نیز از آن خود کرد.

بااین وجود، سچین تندوکر، بازیگر افسانه‌ای کریکت هند، بازی اول خود را در زیر کاپیتانی لالچند راجپود در سال ۱۹۸۷ انجام داد. بنابراین، تیم کریکت هند از راجپوت خاطره خوبی دارند؛ زمانی که او در سال ۲۰۰۶ مربی‌گری تیم زیر ۱۹ سال هند را به عهده داشت، در مسابقات که در کشورهای انگلستان، پاکستان، زلاند جدید، مالیزیا و سریلانکا شرکت کردند، باعث شد همه این تیم‌ها را به شکست مواجه کنند.

Lalchand Raj

آقای راجپوت در میان بازیگران تیم ملی هند در سال ۲۰۰۷

او در سال ۲۰۰۷ زمانی که تیم ملی کریکت هند قهرمان جام جهانی بازی ۲۰ اوره کریکت شد، مدیریت این تیم را به عهده داشت. همچنان وی در سال ۲۰۰۸ مربی تیم بمبیی در لیگ برتر هند بود.

استقبال کریکت بورد افغانستان

هیات مدیره کریکت بورد افغانستان از استخدام  راجپوت به عنوان مربی تیم ملی کریکت افغانستان استقبال کرده و گفته که آقای راجپوت از دید فنی یک سرمربی قوی بوده و  آنان مطمئین اند که تیم کریکت افغانستان با حضور او از دستاوردهای خوبی بهره‌مند خواهد شد.

با این حال آقای راجپوت سرمربی جدید تیم کریکت افغانستان، در نشست مطبوعاتی از اعتماد کریکت بورد افغانستان به خود سپاس‌گزاری کرد و گفت که با استعدادهایی که در تیم کریکت افغانستان وجود دارد این تیم آینده درخشانی را در پیش خواهد داشت.

بورد کریکت افغانستان (ACB) عضو انجمن بین المللی کریکت (ICC) است. بورد کریکت افغانستان تمام امتیازهای پیشرفت‌های کریکت در افغانستان را شامل می‌شود. این اداره (ACB) تمام جنبه‌های کریکت افغانستان را چه از  مردان و زنان و هم‌چنان در دو حوزه‌ی حرفه‌ای و آماتور، شامل می‌شود. تیم کریکت افغانستان در سال ۱۹۹۵ تشکیل شد و عضویت انجمن بین المللی کریکت (ICC) را گرفت.

ACB-afghan-team

بازیگران تیم ملی کریکت افغانستان که آقای راجپوت آنان را در دو سال آینده رهبری خواهد کرد

این تیم برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ با شکست دادن تیم امارات متحده عربی، به جام جهانی کریکت راه یافت. در این بازی که در امارات متحده عرب انجام شد، تیم کریکت افغانستان باکسب ۱۰۱ امتیاز، تیم میزبان این بازی ها را شکست داد و حضورش در بازی‌های جهانی ۲۰۱۱ را قطعی کرد.

هم‌چنان این تیم در سال ۲۰۱۳ با شکست دادن تیم ملی کریکت کنیا، توانست برای بار دوم، خود را به بازی‌های جام جهانی کریکت برساند و به بازی جام جهانی ۲۰۱۵ استرالیا راه پیدا کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ACB ICC افغانستان انضمام الحق تیم کریکت افغانستان تیم ملی خبرنامه هند

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید