موتر آفتابی که در یک روز هفت و نیم میلیارد دالر فروش داشت

موتر آفتابی که در یک روز هفت و نیم میلیارد دالر فروش داشت

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۱۵ / حمل ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

کمپنی تسلاموتورز چهل و هشت ساعت پس از رونمایی موتر نوع تسلا ۳، اعلام کرده که بیش از ۲۵۰۰۰۰ سفارش خرید دریافت کرده است.

ایلن ماسک رییس این کمپنی شنبه شب در حساب کاربری تویتر خود نوشته است که موتر مدل تسلا ۳ را در سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه می‌کند و ۲۵۳۰۰۰ تن آن را پیش خرید کرده اند. پیش بینی این کمپنی تولید پنج صد هزار عراده این مدل موتر بوده است. اما استقبال عمومی از آن بی پیشینه خوانده شده است.

Elon-musk

موتر تسلا ۳ از سوی کمپنی تسلا عرضه می‌شود که از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند. در هر مرحله چارچ خورشیدی این موتر، می‌توان تا ۲۶۵ مایل مسیر را پیمود.

ماسک زمانی که شمار پیش خرید این موتر‌ها به ۱۸۰۰۰۰ عراده رسیده بود در تویتی دیگری نوشته بود که در ۲۴ ساعت، ۱۸۰۰۰۰ سفارش خرید دریافت کردیم. با میانگین فروش هر‌ عراده موتر به قمیت ۴۲۰۰۰ دالر آمریکایی، تا اکنون ۷٫۵ میلیارد دالر در یک روز فروش داشته ایم.

Elon-musk2

قیمت آغازین موترهای نوع تسلا ۳ که جدیدا رونمایی شده، ۳۵۰۰۰ دالر آمریکایی اعلان شده است. این ارزان ترین قیمتی است که تا اکنون از سوی کمپنی تسلا برای موترهای آن بسته می شود. پیش از آن تسلا موفق به فروش ۵۰۰۰۰ موتر تسلا اس در یک سال شده بود. این مدل موتر تسلا بیش از ۵۰۰۰۰ دالر آمریکایی فروخته می شد و از انرژی خورشیدی استفاده می کرد.

ایلن ماسک پنج شنبه در جریان رونمایی از موتر تسلا ۳ اعلام کرد که در صورتی صرف نظر فرمایش دهندگان در سال ۲۰۱۷، آن ها می توانند یک هزار دالر پول پرداخت شده برای سفارش شان را نیز دریافت نمایند.

با این حال، به نظر می رسد که تمام افرادی که این موتر را پیش خرید کرده اند، حاضر به خریداری آن نباشند. اما دیوید پاکمن یکی از سرمایه گذاران انترنت و تکنولوژی مقیم نیویورک در تویتی محاسبه دیگری داشته که با این محاسبه نیز رقمی بالای از فروشات و نفع برای کمپنی تسلا پیش بینی می شود. آقای پاکمن نوشته است که با ۲۰۰۰۰ پیش فروش که ۷۰ درصد آن ها با ۳۵۰۰۰ دالر هر موتر را خریداری نمایند، تسلا موتورز ۴٫۹ میلیارد دالر در ۲۴ ساعت فروش داشته است.

Elon-musk3

برخی از کارشناسان دیگر معتقدند که این استقبال عمومی از مدل جدید موترهای تسلا نشان می‌دهد که سود این کمپنی از درک ۷٫۵ میلیارد دالر فروش آینده می تواند حدود دو صد میلیون دالر مفاد خالص خواهد بود.

و اما کمپنی تسلا تا اکنون نتوانسته مصارف و درآمد خود را میزان نماید. این کمپنی اعلام کرده که در سال ۲۰۱۵، به مقدار ۸۸۹ میلیون دالر ضرر داشته است. بخش اعظم این پول که حدود ۷۱۸ میلیون دالر می باشد در حوزه پژوهش شرکت تسلا مصرف شده است.

با این حساب، مجموع سرمایه ۱٫۹ میلیاردی تسلا در سال ۲۰۱۵ به ۱٫۲ میلیارد تقلیل یافته است.

موتر مدل تسلا سه

موتر مدل تسلا سه

تسلا موتورز یکی از شرکت های ایلن ماسک، کارآفرین آمریکایی است که پس از ۱۹۶۰ میلادی اولین شرکتی است که در عرصه تولید موتر در آمریکا ایجاد می شود. آقای ماسک در تسلاموتورز روی تولید موترهای تمرکز کرده که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند.

ماسک علاوه بر تسلا موتورز توانسته است که شرکتی را در حوزه فضایی به اسپس اکس ایجاد کند که روی انتقالات فضایی تمرکز می کند. این شرکت اکنون تنها شرکت خصوصی است که در عرصه هوافضا فعالیت می نماید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تسلا خبرنامه موتر موتر آفتابی موتر مدل تسلا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید