آموزش آرایش چشم مبتدی

آرایش چشم کار ساده ای نیست. حتی آن هایی که سال هاست تجربه آرایش دارند، چندین نکته و ترفند آرایش برای چشمان خود دارند. آموزش آرایش چشم مبتدی کمک می‌کند تا آرایش چشمی کامل و زیبا داشته باشید. زیرا آرایش چشم ویژگی های ظاهری چهره شما را برجسته تر کند.

مطلب مرتبط: کانتور بر اساس فرم چشم: چگونه چشمانی جذاب و گیرا داشته باشیم!

نکات ساده آرایش چشم مبتدی

به همین دلیل ما برای ایجاد چشمانی جادویی برای تازه واردان دنیای آرایش، لیستی از نکات جالب آرایش چشم را تهیه کرده‌ایم. بنابراین، دفعه بعد که می خواهید آرایش چشم خود انجام دهید، اعتماد به نفس داشته باشید. و این نکات آسان را رعایت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا در کوتاه ترین زمان از یک تازه کار به یک حرفه ای تبدیل شوید. برای دانستن بیشتر به خواندن ادامه دهید.

برای آرایش چشم به نکات آرایشی خط چشم، ریمل، سایه چشم و ابرو دقت کنید.

مطلب مرتبط: ۱۲ بهترین نکات آرایش صورت که شما را در سال ببر متفاوت نشان خواهد داد!

نکات خط چشم برای آموزش آرایش چشم مبتدی

خط چشم شاید در آرایش چشم شما جزء اصلی باشد یا نه، اما یکی از اساسی ترین مراحل آرایش چشم شماست. با این کار شما می‌توانید روی فرم چشم خود کار کنید. روی آن کار کنید و مژه های کم پشت را پر کنید. هرچند این نکته بستگی به بافت خط چشم و ترجیح شما نسبت به چگونگی خط روی چشم شما دارد.

بیایید نگاهی گذرا به برخی از نکات و تکنیک های آموزش آرایش چشم مبتدی بیندازیم

 1. از تمیز بودن پلک هایتان اطمینان حاصل کنید. و سپس روی آن ها پرایمر بزنید تا آرایش چشم پشت پلک جمع نشود و مدت بیشتری روی آن بماند.
 2. برای این که مژه هایتان متراکم تر به نظر برسند، خط چشم را تا حد امکان نزدیک به خط مژه بزنید. تا به نظر جزئی از خط مژه طبیعی شما باشد. یک خط نقطه چین از گوشه بیرونی به سمت داخل ایجاد کنید و نقاط را به هم وصل کنید. (می توانید از یک برس مایل سفت استفاده کنید تا نقاط را به یک خط تبدیل کنید).
 3. اطمینان حاصل کنید که نوک خط چشم شما نازک اما صاف باشد. و به این ترتیب شکل عالی به آن بدهید. همچنین می توانید قبل از تمیز کردن خط چشم خود را آن را فریز کنید. تا از خرد شدن آن جلوگیری کنید. می‌توانید کمی یخ روی آن بمالید و بعد راحت پاک کنید.

مطلب مرتبط: چگونه رنگ مو برای پوست زیتونی و چشمان قهوه ای انتخاب کنیم؟

خط چشم بالدار

 1. برای رسیدن به خط چشم بالدار عالی، از یک خط چشم مایع استفاده کنید. از خط مژه و روی مردمک چشم شروع کنید و به سمت گوشه ها حرکت دهید. اگر دست شما برای کشیدن یک خط صاف می‌لرزد، ابتدا از مداد خط چشم استفاده کنید. سپس با خط مایع روی آن بکشید.
 2. برای داشتن یک چشم دودی، خط مدادی را انتخاب کنید زیرا این مداد نرم‌تر و خامه‌تر است.
 3. با افزایش سن، رنگ‌های ظریف‌تری مانند قهوه‌ای را انتخاب کنید تا ظاهری زیباتر داشته باشید و برای تکمیل آن، ریمل بزنید.

توجه: همیشه هنگام کشیدن خط چشم صورت خود را به سمت بالا خم کنید و به پایین نگاه کنید. انجام این کار باعث می شود که به تقارن دست یابید.

نکات استفاده از ریمل در آموزش آرایش چشم مبتدی

آیا قبول دارید که ریمل چشمان شما را به کلی تغییر می‌دهد و درون شما حس بهتری ایجاد می‌کند؟ ریمل جادویی شما چشمان‌تان را روشن و جوان نشان می دهد.

مطلب مرتبط: فواید گلاب برای چشم: ۹ خاصیت بی نظیر گلاب برای چشم‌ها + ۱۰ ترکیب درمانی موثر

در اینجا چند نکته مهم برای استفاده از ریمل برای چشمان شما آمده است:

 1. همیشه ریمل زدن را از ریشه مژه هایتان شروع کنید و به سمت نوک آن حرکت دهید. انجام این کار فورا مژه های شما را حجیم می کند و از سنگینی آن هم جلوگیری می‌کند.
 2. پس از استفاده از یک لایه ریمل، حدود ده ثانیه صبر کنید تا یک لایه دیگر نیز روی آن بزنید. به این ترتیب مژه های شما به هم نمی چسپد.
 3. قبل از زدن ریمل اضافی را از چوب آن با دستمال کاغذی پاک کنید. بنابراین مانور دادن با آن آسان است و ریمل ها با هم جمع نمی شود. (همچنین می‌توان از ظاهر وحشتناک مژه های عنکبوتی خودداری خواهید کرد).

مطلب مرتبط: ۱۲ رمز و راز داشتن چهره ای خیره کننده و زیبایی بدون آرایش

ریمل روی چشم ها

 1. قبل از این که ریمل بزنید، همیشه مژه های خود را با استفاده از فر مژه با کیفیت بالا فر کنید.
 2. نحوه نگه داشتن چوب ریمل مهم است! برای داشتن مژه های پرپشت تر، چوب دستی آن را به صورت افقی. و برای داشتن ظاهری طبیعی تر به صورت عمودی (مخصوصا برای مژه های پایین) حرکت دهید.
 3. اگر می‌خواهید از ریمل خود طولانی تر استفاده کنید. پس حین بیرون کشیدن آن، در قسمت پیچ چوب ریمل آن را چرخانده بیرون کنید. و برای بستن آن نیز از ابتدای ورود چوب ریمل آن را بچرخانید تا از ورود هوا به آن جلوگیری کنید.

توجه: برای گرفتن نتیجه بهتر، ریمل باید آخرین مرحله آرایش چشم شما باشد.

مطلب مرتبط: چگونه آرایش چشمی زیبا برای شب سال نو داشته باشیم

نکات سایه چشم برای آموزش آرایش چشم مبتدی

سایه چشم به چشمان شما عمق و بعد بیشتر می‌بخشد. اگر به درستی سایه بزنید، چشمان شما را بزرگتر دیده خواهد شد. و رنگ چشم به برجسته کردن چشم شما کمک می کند.

راهنمایی می خواهید؟

 1. روی محصولات و برس های باکیفیت سرمایه گذاری کنید. برس‌ها بر علاوه کاربرد خوب و ترکیب مناسب، مدت زمان بیشتری استفاده خواهد شد.
 2. اگر می‌خواهید مدت زمان ماندگاری سایه چشم‌ شما بیشتر باشد و جمع نشود. علاوه بر این که رنگ سایه چشم خود واقعی اش را نشان دهد. قبل از استفاده از سایه چشم، از یک پرایمر خوب استفاده کنید. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید سایه‌ای مات تر داشته باشید. ابتدا پلک خود را با یک خط چشم سفید بپوشانید. این نکته می‌تواند رنگ پایه یک نواخت پشت پلک و زیر سایه ایجاد کند.

مطلب مرتبط: ۲۵ روش طبیعی برای مراقبت روزانه از چشم ها

 1. پشت پلک خود را برای سایه چشم به سه قسمت تقسیم کنید. برای قسمت پایین چشم (که دقیقا نزدیک خط مژه است)، از سایه چشم تیره. و برای ناحیه بالای آن از سایه متوسط ​​و برای قسمت بالایی از سایه روشن استفاده کنید. و آنها را به خوبی با هم ترکیب کنید.

نکات ابرو برای آرایش چشم مبتدی

ابروها اغلب در آرایش دست کم گرفته می شوند، اما برای آرایش چشمی زیبا باید به آن ها دقت کرد. ابروهای مرتب شده در واقع یک تغییر دهنده عالی در آرایش است. ابروها چشم ها را قاب می کنند و به شدت ضریب زیبایی شما را افزایش می دهند.

مطلب مرتبط: پاک کننده آرایش خانگی: چگونه پاک کننده آرایشی خودتان را بسازید

راهنمایی برای مبتدیان آرایش چشم

 1. محصولات مختلف ابرو در بازار موجود است. سایه ای را انتخاب کنید که بیشتر به رنگ موی شما می آید. و با استفاده از سایه ابرو، شکاف های موجود بین موهای ابروی خود را پر کنید.
 2. مهمترین نکته ای که در هنگام مرتب کردن ابروهای خود باید به خاطر بسپارید. این است که تا حد ممکن ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید. برای این کار مطمئن شوید که سایه ابرو را به درستی ترکیب کرده اید. تا از هر گونه خطوط خشن و تیرگی بیش از حد جلوگیری کنید.
 3. از یک هایلایتر ظریف درست در زیر قوس ابرو استفاده کنید تا فرم آن را بیشتر نشان دهید. و ابروهایتان بلندتر دیده شود.

مطلب مرتبط: کانتور مناسب پوست صورت: تمام آنچه که باید در انتخاب کانتور توجه کنید!

 1. اگر ابروهای شما خیلی نامرتب دیده می‌شود، از ژل ابرو برای ثابت نگه داشتن آن‌ها استفاده کنید. ابروها با استفاده از مقدار کمی ژل بسیار بهتر و آراسته به نظر می رسند.
 2. برای داشتن ظاهری پر رزق و برق تر، از یک برس سفت زاویه دار استفاده کنید. و قبل از این که ابروهای خود را با سایه چشم قهوه ای مات آرایش کنید، آن را خیس کنید.

چند نکته دیگر برای آرایش چشم مبتدی

 1. برای جلوگیری از خراب شدن میکاپ صورت خود به دلیل ریزش سایه چشم، ابتدا آرایش چشم خود را تمام کنید. و سپس ادامه آرایش خود کامل کنید تا مطمئن شوید آرایش‌تان تازه به نظر می رسد.
 2. برای این که چشم‌هایتان روشن‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. گوشه داخلی چشم‌ها را با رنگ روشن سایه چشم برجسته کنید.

مطلب مرتبط: ۱۶ ترفند زیبایی ساده که زندگی هر زنی را راحت‌تر می‌کند

 1. اگر می‌خواهید فورا مژه‌های صاف خود را فر کنید، قبل از فر کردن مژه‌ها از یک سشوار روی فر خود استفاده کنید. اما زیاد داغ نباشد. به این ترتیب، آن ها برای مدت بیشتری فر می‌مانند.
 2. اگر سایه روی چشم شما اضافی شده از یک دستمال کاغذی استفاده کنید.

این ها نکات و ترفندهای بسیار ساده آرایش چشم برای هر مبتدی که وارد دنیای آرایش شده، می‌باشد. این نکات تمام اصول اولیه را پوشش می دهد. و امیدواریم دفعه بعد که آرایش خود را انجام می دهید برخی از این نکات را در ذهن داشته باشید.